Výhody nebankovních hypotékjaké mají nebankovní hypotéky přednosti?

Získat hypoteční úvěr u bankovního domu Česká spořitelna, ČSOB, Hypoteční banka atd.) může být v současné době poměrně značný problém. Obzvláště v období hypoteční a celkové ekonomické krize nejen v České republice, ale na celém světě. Pro bankovní hypotéku potřebujete doložit potvrzení o příjmech a hlavně nebýt uveden v registru problémových klientů. To vše však v případě nebankovních hypoték odpadá, alespoň tedy u většiny společností, které tyto úvěrové produkty nabízejí.

Hlavní výhodou nebankovní hypotéky oproti bankovní je její snazší získání. U některých finančních institucí můžete mít negativní zápis v bankovním i nebankovním registru problémových klientů, avšak hypoteční úvěr i tak dostanete (ikdyž s poněkud tvrdšími podmínkami v oblasti úroků a doby splácení).

Nabídka nebankovních hypoték od soukromých společností není obvykle věkově omezena. Půjčku mohou dostat jak mladí lidé, kteří právě opustili školu, tak i starší občané, kterým zbývá pár let do důchodu.

Vyzkoušejte hypotéky od specialistů! Nejširší nabídka hypotečních produktů!

Sponzorované odkazy

Mezi příjemné výhody nebankovních úvěrů patří i fakt, že si můžete celkem libovolně určit dobu splácení (doporučujeme však zvolit vždy co nejkratší dobu, vzhledem k relativně vysokým úrokům).

U některých hypotečních produktů bankovních domů je nutné doložit účel úvěru. To u nebankovních hypoték obvykle odpadá. Peníze můžete použít na cokoliv bez udání účelu.

Finanční společnosti nabízejí také výhodné produkty pro konsolidaci (splacení) půjček a úvěrů. Hypotéku na konsolidaci úvěrů využijete v situaci, kdy máte u více subjektů zřízené půjčky a chcete všechny tyto závazky spojit do jednoho, splácet jej jednou pravidelnou splátkou. Používá se zejména na rychlé zahlazení úvěru, pokud jste se například několikrát zpozdili s platbou a od banky vám tak hrozí penále. Konsolidovat (splatit) můžete půjčky a úvěry poskytnuté bankami, splátkovými společnostmi, leasingovými společnostmi, jinými finančními institucemi i fyzickými osobami.

Pokud plánujete čerpat hypoteční úvěr na stavbu domu u nebankovní společnosti, tak vězte, že nepotřebujete odhad nemovitosti a ocenění předem obvykle neplatíte. V případě, že je odhad nutný pro výpočet výše úvěru, půjčují společnosti obvykle až do výše 80% z odhadní ceny nemovitosti.

V případě některých společností neplatíte poplatky za vedení úvěrového účtu. Za vyřízení úvěru neplatíte žádnou provizi či jiné odměny.

Výhodou nebankovních hypoték je také menší agenda s administrativou. K vyřízení úvěru potřebujete obvykle pouze občanský průkaz, druhý průkaz totožnosti (například pas) a list vlastnictví zastavované či pořizované nemovitosti.

Obvyklé výhody u nebankovních společností

  • Nenahlížejí do bankovního registru
  • Nemusíte dokládat své příjmy
  • Nepožadují doložení bezdlužnosti od finančního úřadu
  • Nebudete platit žádné poplatky za vedení úvěrového účtu
  • Neplatíte předem odhad nemovitosti
  • Ručit můžete i nemovitostí kohokoli jiného
  • Nemusíte dokládat účel použití poskytnutých peněz
  • Možnost vyplacení stávajících exekucí
Sponzorované odkazy