Nevýhody nebankovních hypotékjaké záludnosti na vás čekají při sjednávání nebankovních hypoték?

Pokud jste zadluženi a hledáte pomoc v oblasti nebankovních hypoték a úvěrů, je na místě, abyste byli velmi obezřetní. Vždy si pečlivě pročtěte obchodní podmínky a smlouvu. U neseriozních společností byste se vinou nepříliš transparentních podmínek mohli dostat do značných finančních problémů.

Vyzkoušejte hypotéky od specialistů! Nejširší nabídka hypotečních produktů!

Sponzorované odkazy

Množství výhod, které nebankovní hypotéky nabízejí je bohužel vykoupeno několika nepříjemnými fakty.

Hlavní nevýhodou hypoték a úvěrů sjednaných u nebankovních společností je procentuální výše úrokové sazby, která je mnohdy vyšší o 5 až 10 procentních bodů (vyjádřeno v procentech se jedná o desítky až stovky procent rozdílu oproti bankovním hypotečním úvěrům). Bankovní domy poskytují úroky ve výši kolem 5%. U nebankovních společností se však můžete setkat i s úroky převyšujícími 10%. Je to daň za výhody, které nabankovní hypotéky poskytují. Zejména tedy snadné získání hypotéky vzhledem k nízkým nárokům na bonitu klienta. Nad výší úroku je třeba se zamyslet, pokud máte minimální příjmy. Celková zaplacená výše úvěru by vás mohla snadno dostat do existenční krize.

Zavedené bankovní domy mají obvykle transparentní a velice srozumitelné podmínky. U menších nebankovních společností však toto může být problém. Doporučujeme pečlivě pročíst smlouvu a podmínky k hypotečním úvěrům. Neseriozní společnosti zavádějí do smluv různé kličky, které jsou v konečném důsledku pro klienta nevýhodné. Vždy si před sjednáním nebankovní hypotéky zjistěte veškeré dostupné informace o dané společnosti. Cenným zdrojem informací je v této souvislosti internet, kde si můžete přečíst jak reference klientů společností, tak i případné zprávy o činnosti společnosti. Nedá se řici, že by všechny nebankovní společnosti měly nevýhodné podmínky. Nicméně je nutné se připravit na detailní prostudování všech materiálů.

Nevýhodou hypotečních úvěrů od nebankovních firem je hrozba insolvence společnosti. Tedy, že se nebankovní společnost dostane do finančních problémů a musí splatit své úvěry bankám. To pro klienty znamená nutnost rychlého splacení všech závazků. Tyto případy se stávají sice ojediněle, nicméně je důležité i tuto variantu zmínit.

Společnosti poskytující nebankovní hypotéky se zpravidla nejvíce prezentují formou internetu a různých letáků. Na internetu mnohé o firmě prozradí samotná webová prezentace. Pokud je na první pohled neprofesionální, plná kýčovitých obrázků a gramatických chyb, tak doporučujeme rychle ze stránek odejít a zvolit raději bankovní úvěr, případně kladnými referencemi podpořenou nebankovní společnost, která dbá na seriozní good will.

Sponzorované odkazy